Володимир Пилипенко: Як українець я хочу, щоб «мовну» статтю підтримала Венеційська комісія

11.12.2017

Підтримка «мовної» статті українського Закону «Про освіту» Венеційською комісією є позитивним кроком. Утім, потрібно дочекатися офіційного оприлюднення тексту висновку.

Так в ефірі каналу «Прямий» перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко прокоментував заяву Міністерства освіти та науки України про те, що Венеційська комісія надала позитивний висновок щодо «мовної» статті нового Закону «Про освіту», яка раніше спричинила бурхливу реакцію низки країн.

За його словами, закон передбачає, що «мовна» стаття повноцінно набуде чинності 2020 року. Тому необхідно детальніше розібратися, що саме мала на увазі Венеційська комісія, коли рекомендувала Україні «видовжити» перехідний період для її імплементації.

«Передусім я б хотів дочекатися оприлюднення цього висновку. Найочевидніше, це буде десь у понеділок чи вівторок. Ми лише почули новину від Міністерства освіти і науки, яке, випередивши всіх, повідомило про позитивний висновок. Як українець я теж хочу, щоб цю статтю підтримали. Але мене дивує зауваження самого міністерства, що потрібно ще щось дописати, відтермінувати. Там в коментарі написали «видовжити період». Це не є юридичним терміном. То що мали на увазі в міністерстві? Не знаю, що там ще «видовжувати», – зауважив Володимир Пилипенко.

Як повідомлялося, Закон «Про освіту» набув чинності 28 вересня 2017 року. Відповідно до статті 7 Закону, вже від 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно опановуючи державну мову. З 5-го класу діти починають навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчають як окрему дисципліну. Того ж дня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав 7-му статтю освітнього закону на розгляд Венеційської комісії.

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co