Віктор Бондар пояснив, як необхідно змінити систему субсидій ЖКГ для населення

05.05.2018

Діюча модель субсидій не стимулює українців до енергозбереження, а лише погіршує ситуацію в ЖКГ.

Про це в ефірі телеканалу «ZIK» заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

Він наголосив, що у сьогоднішній системі субсидій, на що у 2018 році планується витратити вже понад 70 мільярдів гривень, зацікавлені, в першу чергу, власники енергетичних компаній.

«Сьогодні більшість тих, хто володіє енергетичними компаніями, вони зацікавлені у цих субсидіях. Бо до них напряму приходять кошти. В той же час, якби українцям запропонувати, що за рік ти отримаєш 15 чи 20 тисяч гривень, цю суму ми виділяємо тобі у вигляді субсидій, але ти маєш витратити ці кошти на заходи з енергозбереження. Людина сама вирішить, як цими грошима розпорядитися та зменшити витрати на комуналку – зробити поліпшення житла, вікна поміняти, зробити утеплення будинку, поміняти котельню, тощо. Кожен порахує, що за 3 роки він зможе отримати суму, якої буде достатньо, щоби в 2 рази назавжди скоротити споживання комунальних послуг і свої витрати. І тоді буде зацікавленість. А за сьогоднішньої системи кількість отримувачів субсидій зростає і одночасно зростають також борги населення за комунальні послуги», – пояснив Віктор Бондар.

За його словами, український уряд наразі намагається механічно зменшити кількість отримувачів субсидій ЖКГ, на що направлені останні зміни в правилах нарахування субсидій, які набули чинності з 1 травня 2018 року.

В той час як потрібно кардинально змінити саму систему субсидіювання населення та витрачати кошти не на розрахунки за спожиті послуги, а на заходи з енергозбереження.

«Такий підхід, який стимулює населення вкладати кошти в енергозбереження, буде вигідний всім сторонам. І держава зекономить колосальні кошти, і людина вирішить свої питання, і логіка буде. А сьогоднішня політика субсидій не стимулює людину. 63% людей користується субсидіями, 20% відпаде – буде 40% користуватись. При тому борги за комунальні послуги все одно зростають, понад 40 мільярдів гривень борг за послуги ЖКГ, – це означає, що ця модель не працює», – наголосив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co