«Відродження» закликає економічний блок уряду піти у відставку

14.05.2018

Співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар закликав піти у відставку членів економічного блоку уряду.

Про це нардеп заявив у понеділок, під час засідання Погоджувальної ради керівників фракцій у парламенті.

За його словами, економічна політика уряду супроводжується постійними прорахунками, внаслідок чого виконання Бюджету на 2018 рік опинилося під питанням. Зокрема, серйозні системні помилки допущені у нарахуванні субсидій та осучасненні пенсій.

«Сьогодні прорахунки йдуть уже на десятки мільярдів гривень. А підняття цін на газ, про яке нині йдеться, призведе до чергового зростання витрат на субсидії. Цього року на ці цілі потрібно виділити 71 млрд грн. Наша партія неодноразово виступала за те, щоб замість субсидій, на які за три роки загалом витратили 200 млрд грн, людям давали кошти на руки. Ми вважаємо за доцільне розпочинати програму енергозбереження. Бо нинішня модель субсидій є неприйнятною. Якщо тарифи на газ зростуть, потреба в додаткових коштах сягне 20-25 млрд грн. Звідки їх брати?», – сказав Віктор Бондар.

Серед інших прорахунків уряду він назвав брак коштів для фінансування Пенсійного фонду України. І спрогнозував, що нестача коштів у ПФ до кінця року становитиме 22 млрд грн.

«Осучаснення пенсій, про яке торік нам говорили як про видатну заслугу, призвело до того, що борг Пенсійного фонду перед бюджетом уже 155 млрд грн. Цього року уряд має знайти додатково ще 22 млрд грн, щоб покрити касові розриви в ПФ. Останній транш, який уряд надав із казначейського рахунку для Фонду, – це 10 млрд грн, з них повернулися, за нашими даними, тільки 3,5 млрд грн. Отже, прорахунки на десятки мільярдів гривень йдуть по багатьох статтях бюджету. Це свідчить про те, що, по суті, економічний блок уряду не працює», – заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження».

Він також зазначив, що у «Відродження» є багато запитань до Кабміну щодо співпраці з МВФ, Світовим банком, політики кредитів та їх використання.

«Ви загнали Україну в модель деіндустріалізації, знищення економіки і постійної залежності від кредитів. Це не наша політика, ми її не підтримуємо. Тому, за великим рахунком, економічний блок уряду вже мав би піти у відставку та визнати, що його помилки є глобальними», – наголосив Віктор Бондар.

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co