«Відродження» вимагатиме від Кабміну припинити дискримінацію чорнобильців у питанні пенсійного забезпечення

11.01.2018

Народні депутати групи «Партія «Відродження» направлять звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою переглянути пенсійне забезпечення чорнобильців.

Про це за результатами наради із представниками ГО «Всеукраїнської організації  інвалідів «Ветерани Чорнобиля» заявив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

Він також повідомив, що політична сила надасть юридичну допомогу у зверненні чорнобильців із позовами до уряду про захист від дискримінації у пенсійному забезпеченні ліквідаторів.

«Справа в тому, що у 2017 році уряд провів перерахунок осучаснених пенсій для окремих категорій ліквідаторів – тих, хто на момент аварії був військовослужбовцем строкової служби. А от для решти ліквідаторів аварії на ЧАЕС пенсії досі рахують від рівня зарплати 2006 року! Ми вважаємо такий підхід – дискримінаційним. Влада вдає, що жодної дискримінації тут немає. Що ж, будемо «відкривати» їй очі! І будемо домагатись проведення перерахунку у судовому порядку. Пенсії мають бути перераховані для всіх ліквідаторів. Також для того, аби вирішити й інші проблеми чорнобильців, депутатська група «Партія «Відродження» буде наполягати на включенні до порядку денного парламенту законопроекту №6292, розробленого нашими депутатами спільно із чорнобильським організаціями. Він вирішує не тільки питання пенсійного забезпечення, а й інші проблеми ліквідаторів, це є нашим завданням на найближчий час», – повідомив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

Також під час наради розглянули питання виділення додаткового фінансування для компенсації на харчування чорнобильцям I і II  категорії.

«Ми неодноразово порушували питання про осучаснення розміру щомісячної компенсації на харчування. Тому що вона встановлена символічно: 200 гривень для другої категорії та 400 гривень для першої категорії. І цих коштів не достатньо. Ми будемо клопотати, про виділення коштів з обласних та міських бюджетів безпосередньо на компенсацію на харчування цих людей. Плануємо запропонувати нашій обласній та міській раді включити це питання до нашої комплексної програми соціального захисту населення Полтавщини, розрахованої  до 2020 року», – розповіла голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Полтавської обласної ради, керівник фракції партії «Відродження» в Полтавській облраді Людмила Овчаренко.

Нагадаємо, законопроектом № 6292 пропонується збільшити розмір пенсійного забезпечення для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС і скасувати обмеження максимального розміру пенсії для чорнобильців. Крім того, передбачається проведення перерахунку різних державних допомог, на які мають право ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС. Зокрема, підвищення розміру допомоги на оздоровлення, а також на розміру компенсації вартості продуктів харчування.

26734171_791347017740239_3595303075348162556_n

 

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co