«Відродження» просить Президента визначити як невідкладний законопроект про підвищення соцвиплат родинам з дітьми

04.12.2017

Народні депутати групи «Партія «Відродження» закликали Президента України визначити як невідкладний для розгляду в парламенті законопроект №6063-д щодо посилення соціального захисту родин з дітьми. А Кабінет міністрів – розробити державну комплексну програму розвитку української родини.

Про це заявив перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко під час прес-конференції в інформаційному агентстві УНІАН на тему «Перспективи прийняття законопроекту №6063-д про підвищення соціальних гарантій родинам з дітьми». У заході також взяли участь народні депутати групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко та Василь Гуляєв, багатодітна мама з Канева Любов Вдовиченко.

Як нагадав Володимир Пилипенко, від 29 серпня на сайті Адміністрації Президента України тривав збір підписів під петицією, у якій главу державу просили визначити законопроект №6063-д як невідкладний. У результаті петицію підтримали 6495 громадян.

«Це говорить про те, що люди дійсно чекають від Президента змін у сфері забезпечення родин з дітьми та сподіваються на ухвалення парламентом цього законопроекту. Також слід відзначити, що процедура реєстрації на сайті петицій Адміністрації Президента насправді є ускладненою. За час, поки тривав збір підписів, тисячі людей скаржились, що не можуть підтримати законопроект «Відродження». Але я хочу подякувати кожному, хто все ж таки долучився, кому це вдалося, адже ви поставили свій підпис «за» краще майбутнє для наших дітей, а отже, і для всієї України. Тому ми вкотре звертаємося до Президента та просимо визначити законопроект №6063-д як невідкладний для розгляду у Верховній раді», – сказав Володимир Пилипенко.

За словами народного депутата Василя Гуляєва, на ухвалення законопроекту №6063-д справді чекають тисячі людей у регіонах.

«Ми вважаємо, що дуже ефективною буде норма про збільшення допомоги при народженні дитини. Люди також очікують безкоштовного харчування у школах та дитсадках. Повірте, для тисяч українських родин, особливо багатодітних, це є реальною допомогою. Підтримку молодих сімей держава мусить здійснювати системно. Вже три роки поспіль ця тема відсувається на другий план або ж піднімається тільки перед виборами. Ми вважаємо це неприйнятним», – підкреслив Василь Гуляєв.

За словами народного депутата групи «Партія «Відродження» Андрія Шипка, сьогодні надзвичайно важливо посилити соціальний захист сімей з дітьми, аби стимулювати збільшення народжуваності в Україні.

«Згідно з даними ООН, Україна посідає 172 місце в світі за темпами народжуваності. За останні три роки ситуація стрімко погіршилась. Причин багато, а результат один – молоді сім’ї не наважуються народжувати другу, а тим більше – третю дитину. Люди не вірять у майбутнє! Тому ми вимагаємо збільшити розмір допомоги при народженні дитини, повернути українським родинам інші соціальні пільги. Ми продовжимо й надалі принципово захищати материнство і дитинство, бо переконані, що підтримка сім’ї та дітей має бути пріоритетом державної політики!» – наголосив Андрій Шипко.

Як повідомлялося, законопроект №6063-д передбачає збільшення майже вдвічі виплат при народженні дитини – до 72–86 тис. гривень. А також збільшення розміру допомоги одиноким матерям, повернення безкоштовного харчування у школи й дитсадки, відновлення інших соціальних гарантій, скасованих 2014 року в рамках економії бюджету. Співавторами законопроекту є народні депутати з усіх парламентських фракцій та груп. На підтримку законопроекту №6063-д висловився також Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co