В Україні має запрацювати система електронного підрахунку голосів виборців, – Володимир Пилипенко

07.04.2018

Однією зі складових реформи виборчого законодавства мусить стати прозорий метод підрахунку голосів у електронній формі.

Про це 5 квітня під час Національного круглого столу «Перспектива реформи виборчого законодавства» заявив перший заступник голови Партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

Як відзначив політик, саме завдяки електронному голосуванню можна зменшити рівень фальсифікацій під час виборів.

«Питання чесного підрахунку голосів виборців є не менш важливим, ніж сама виборча система. Ми теж повинні з цим розібратися, адже сьогодні створені усі умови для фальсифікацій  підрахунку голосів. Причому на всіх рівнях – від дільничної до окружної комісії. Уже вся Європа рахує голоси і оголошує результати виборів до наступного ранку після голосування, тоді як в Україні цей процес може затягуватися на тиждень чи два – поки довезуть останні протоколи, поки їх повернуть назад… Українці очікують на чесний виборчий процес, якого можна досягнути швидким підрахунком голосів через електронне голосування. Таку позицію підтримують більшість членів ЦВК», – розповів Володимир Пилипенко

Серед інших чинників, які впливатимуть безпосередньо на результати і президентських, і парламентських виборів, він назвав прозорість формування складу ЦВК.

«Ще одна важлива проблема – ЦВК. Адже саме від нового складу Центральної виборчої комісії багато в чому залежатиме демократичність виборів», – підкреслив Володимир Пилипенко.

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co