Статистика ЄСПЛ говорить про те, що в Україні немає кардинальних змін в питанні захисту прав людини, - Пилипенко

12.04.2018

У 2017 році Україна опинилася відразу в декількох списках зі знаком мінус серед країн, громадяни яких звертаються до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це заявив перший заступник голови Партії «Відродження», представник України у Венеційській комісії (2013-2017) Володимир Пилипенко, коментуючи звіт Комітету міністрів Ради Європи.

За його словами, статистика Ради Європи говорить про те, що в Україні все ще масштабні порушення прав людини.

«Наша країна, на жаль, посідає друге місце за кількістю нових зареєстрованих ЄСПЛ справ (109 у порівнянні з 99 в 2016 році). Є одним з лідерів за кількістю «нових випадків» – тобто рішень, в яких виявлені нові структурні або системні проблеми в країні (13-ть у порівнянні з 5-ма у 2016 році). Крім того, ми займаємо друге місце серед держав, які не виплачують компенсації своїм громадянам за рішеннями Європейського суду з прав людини. Тільки за 2017 рік Європейський суд з прав людини присудив позивачам проти України майже 1,2 млн євро компенсації, що свідчить не на користь нинішнього уряду», – сказав Володимир Пилипенко.

Він підкреслив, що досі порушуються права чорнобильців, що також є причиною тисяч справ, які розглядає ЄСПЛ. Крім того, нові справи в Європейському суді з прав людини пов’язані з законом про люстрацію, який раніше отримав негативну оцінку Ради Європи.

При цьому, політик нагадав, що, не дивлячись на дані Ради Європи, український Мін’юст продовжує заперечувати наявність проблеми.

«Заступник міністра юстиції, уповноважений у справах ЄСПЛ, продовжує наполягати на тому, що країна опинилася в антирейтингу через те, що вчасно не надала звітність. Постає питання: навіщо нам такі фахівці, які ганьблять країну та її імідж на міжнародній арені? Адже правильне надання статистики — це не надзавдання для всього міністерства», – зазначив політик.

І додав, що кількість звернень українців до ЄСПЛ демонструє, що в нашій країні досі не працює принцип верховенства права.

«Судова реформа ледве почалася і глухне вже на старті. Реформа правоохоронних органів – не вдалася. Статистика ЄСПЛ – це діагноз, який показує, що в питанні захисту прав людини в Україні нічого кардинально не змінилося», – підкреслив політик.

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co