Справжня медична реформа почнеться, коли запровадять загальнообов’язкове страхування населення, – Андрій Шипко

16.11.2017

Медична реформа повинна базуватися на загальнообов’язковому соціальному медичному страхуванні. Ця норма має бути закріплена на законодавчому рівні.

Таку думку висловив народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко під час засідання круглого столу.

За словами політика, мова йде про законопроект № 4981 «Про загальнообов’язкове соціальне медичне страхування в Україні», який визначає кілька груп населення, котрі підлягають страхуванню. Перша група складається з працюючих громадян та військовослужбовців. Друга група – з тих, хто займається приватним бізнесом. Третя – розрахована на непрацюючих пенсіонерів, дітей, студентів, безробітних, жінок у декретній відпустці.

«Бюджет галузі охорони здоров’я складає 3,5% ВВП. І ми з вами всі розуміємо, що цих грошей не вистачало і не буде вистачати. А цей законопроект є чітким та простим. Він відповідає на питання: кого ми страхуємо, що ми страхуємо і хто страхує?», – зауважив народний депутат.

Крім того, важливе також розмежування джерел фінансування медичної допомоги. Потрібно визначитись, яка допомога буде надаватись за рахунок бюджетних коштів, а яка за рахунок коштів обов’язкового державного страхування.

«Програма медичних гарантій, яку пропонує МОЗ під назвою «медреформа», не зробить медичну допомогу доступною. Без медичного страхування люди і далі платитимуть за все! Таким чином держава фінансуватиме ті послуги, що ввійдуть до Програми медичних гарантій, а медичне страхування оплачуватиме ту допомогу, на яку грошей у бюджеті не вистачить», – розповів Андрій Шипко.

Він додав, що у відповідному законопроекті визначаються ті послуги, які буде покривати медичне страхування. Перелік та програму страхування кожен рік буде затверджувати Кабінет Міністрів України. При цьому пацієнти самостійно будуть обирати страховика, або державного, або приватного.

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co