Партія «Відродження» підтримала реформу Верховної Ради

06.04.2018

Депутатська група «Партія «Відродження» проголосувала за законопроекти, необхідні для втілення у життя реформи українського парламенту.

Ухвалення законопроектів №7550 та №6256 у першому читанні підтримали 241 та 229 народних депутатів відповідно. Обидва документи розроблені на виконання рекомендацій реформи українського парламенту, обговорених у форматі «Діалогів Жана Моне».

Законопроект №6256 передбачає скорочення кількості парламентських комітетів з нинішніх 27 до 20. Також двадцятьма міністерствами пропонується обмежити український уряд.

Проект закону №7550 передбачає застосовувати методику д’Ондта при розподілі посад у комітетах Верховної Ради наступного скликання.

Як зазначив під час виступу з трибуни ВР співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар, група підтримала обидва законопроекти, оскільки вважає, що зміни в країні повинні починатися насамперед зі змін у парламенті.

«Верховна Рада має бути дієвим і справді робочим органом у державі. Вона мусить виконувати ті функції, які на неї покладає народ. Парламент повинен контролювати діяльність міністерств, задавати стратегію розвитку держави. Якщо ми хочемо, щоб робота парламенту була ефективною, то не потрібно утримувати десятки комітетів. Кількість комітетів має відповідати кількості міністерств. Це європейські правила, які необхідно запровадити», – сказав Віктор Бондар.

Також політик запропонував скоротити чисельність народних депутатів у наступному складі парламенту.

«Я підтримую скорочення Верховної Ради наступного скликання – до 200, щонайбільше 300 депутатів. Для цього треба внести зміни до Конституції. Наступна Рада має бути зовсім іншою – і за кількістю, і за впливом на всі процеси, що відбуваються у державі», – наголосив народний депутат.

Нагадаємо, співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віталій Хомутиннік став співавтором законопроекту №6256. Раніше депутатська група «Партія «Відродження» надала свої рекомендації щодо проведення реформи українського парламенту у рамках Діалогу Жана Моне. Згодом депутатська група запропонувала свій варіант реформи Верховної Ради із широкими правами опозиції, який викладений у законопроекті №4696-2.  Співавторами документу стали народні депутати Валерій Писаренко та Євгеній Гєллєр.

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co