Без запровадження загальнообов’язкового медичного страхування МОЗ не зможе запустити медреформу, – Андрій Шипко

25.11.2017

Без ухвалення закону про обов’язкове соціальне медичне страхування МОЗ не зможе запустити медичну реформу в 2019 році. А для виправлення помилок міністерства залишилося не більше як півроку.

Про це у відеозверненні на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook заявив народний депутат групи «Партія «Відродження», член Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Андрій Шипко.

Він зазначив, що для виконання вимог медреформи вже сьогодні бракує фахівців. Найсильніший кадровий голод відчуватиметься серед лікарів первинної ланки.

«Хочу проінформувати розумників із МОЗ, що у великих містах нестача сімейних лікарів нині становить 35%, в містах з населенням 100 тисяч і менше не вистачає близько половини фахівців, сімейних лікарів», – розповів Андрій Шипко

За словами народного депутата, іншою проблемою поспішно проголосованої реформи МОЗ стане нестача фінансування. Якщо не залучити додаткові кошти, українці будуть змушені оплачувати низку дороговартісних операцій власним коштом.

«У всьому світі існує тільки три системи фінансування охорони здоров’я: державна, коштом населення і за рахунок страхових фондів. Без обов’язкового соціального медичного страхування реформи не буде – ви повинні це знати. У парламенті є законопроект на цю тему, який задовольняє усіх і може бути проголосований у першому читанні. Він передбачає покривати від 2019 року вторинний і третинний рівень медицини, все планове лікування щодо онкологічних захворювань, щодо серцево-судинних захворювань, трансплантології, пересадки суглобів тощо. Друзі, у нас залишилося лише шість місяців! Час піару і псевдореформ минає, тому давайте щось зробимо для людей», – закликав народний депутат.

Як повідомлялося раніше, народний депутат групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко є ініціатором законопроекту №4981 «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування в Україні». Законопроект отримав позитивну оцінку профільного Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення і готовий до розгляду в сесійній залі.

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co